Retriever lovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*Retriever lovers forum*
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ogrlice???

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mikicca

Mikicca


Broj poruka : 15
Godina : 38
Datum upisa : 22.06.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimePet Jul 11, 2008 11:04 am

Imam problem-moje stene sad ce tri meseca napuniti,kao i vecina ima buve Sad,no ono steje moj problem je u tome sto sam od raznih judi cula razne price i ne znam kome da verujem....

Covek koji radi u jednom pet shopu rekao mi je da nikako ne stavljam ogrlicu svom psu ,zato sto sadrzi neke toksine koji mogu dobrineti odoljevanju jetre,ispadanje zubi...a naglasio da ga trebamo samo kupati tj potopiti i masirati nezno kako bi buve izasle na povrsinu a zatim poprskali praskom,uz to dodajuci da je ovo najmucniji tretman ali najsigurniji.

E sad druga osoba mi je rekla da iskljucivo koristim ogrlicu, jer ce kupanje dovesti do tanjenja dlake sto nikako nije dobro....?


Pa sta mislite, da sad trebam da odem u pet shop i objasnim coveku da je pogresio....? On se jako uzdao u svoje znanje i toliko je bio ubedljiv da sam mu poverovala...
Nazad na vrh Ići dole
~***croa***~
Peso
~***croa***~


Ženski
Broj poruka : 778
Godina : 29
Lokacija : Gračac/Hrvatska
Datum upisa : 29.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimePet Jul 11, 2008 9:28 pm

naravno da ne... on ti je dijelom dao dobar savijet...

Ali dijelom... zasto dijelom... ogrlice se prave na bazi biljnih svojstava i nisu toliko stetne... samo od njih ostaje urez u dlaci i one NE ŠTITE!!

to s kupanjem...hm... ja cu ti reci kako sam ja prosle godine rijesila crou buva... isto je bila stene staro kao i Maza... par dana nakon sto je dosla vec je pokupila buva... Isto sam joj prvo kupila ogrlicu i NIŠTA!! Kasnije ampulicu i NIŠTA!! Onda sam pocela kombinirati češalj za buhe i najprostiju metodu....Neo Pitroid prasak protiv mrava, buha i ostale gmizajucih gamadi... Naprasivala sam je jednom mjesecno i slijedeci dan okupala u cistoj vodi BEZ SAMPONA... Kupanje u cistoj vodi u razmaku od najmanje 20 dana nije stetno a kupanje se sa samponom svakih 3 ili vise mjeseci... Onda bih je svaki dan poslije setnje cesljala sa cesljem za buhe... i sad mogu reci hvala bogu nema buha... cesalj nije skup... sa jako uskim zubcima... ali je stvarno spas... a kako ona nece imati dugu dlaku onda ce joj dostajati i kad bude veliki pas...
Nazad na vrh Ići dole
http://gold-dream.freehostia.com
Mikicca

Mikicca


Broj poruka : 15
Godina : 38
Datum upisa : 22.06.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeSub Jul 12, 2008 1:26 pm

Pokusacu...cula sam i za nesto,sad cu skroz laicki nesto cime se namaze dlaka i kao to stiti pola godine-ne znam da li su u pitanju ampule ili... Sta mislite o onom medaljonu? Skup je,kazu stiti oko 3 godine u tom slucaju se vrlo isplati,naravno ako je zaista delotvoran ako nije laz?
Nazad na vrh Ići dole
~***croa***~
Peso
~***croa***~


Ženski
Broj poruka : 778
Godina : 29
Lokacija : Gračac/Hrvatska
Datum upisa : 29.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeNed Jul 13, 2008 1:37 am

neznam... meni ni ampulice nisu pomogle... jednostavno svakodnevno isčešljavanje i svakih 20 dana naprasivanje i kupanje u svjezoj vodi su najvise pomogle...
Nazad na vrh Ići dole
http://gold-dream.freehostia.com
Mikicca

Mikicca


Broj poruka : 15
Godina : 38
Datum upisa : 22.06.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeNed Jul 13, 2008 8:43 pm

to mi deluje kao najprirodniji lek,mozda zahteva malo vise truda ali ok je i mislim da cu i ja to primeniti na svojoj kuci.
Nazad na vrh Ići dole
Milica
Admin
Milica


Ženski
Broj poruka : 666
Godina : 32
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 15.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimePon Jul 14, 2008 9:56 pm

Frontline ampule ne koriste uopste.... ja sam Kiki stavila ampulu i nikakve koristi od nje(sto se krpelja tice... buve nikad nije imala)...
Skoro sam pricala s jednom vlasnicom goldena(inace Kikine sestre) i ona je njoj stavila ogrlicu i kaze da joj nijednog krpelja jos nije nasla, i da nista sem toga ne koristi...
ja sam skoro kiki kupila ogrlicu i nisam joj vise nasla ni jednog krpelja...e sad sto se tice dlake, skidacu joj je kad je kuci... a stavljacu joj kad idemo napolje... u svakom slucaju, zadovoljna sam ogrlicom(za sada) Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://retrieverlovers.niceboard.net
~***croa***~
Peso
~***croa***~


Ženski
Broj poruka : 778
Godina : 29
Lokacija : Gračac/Hrvatska
Datum upisa : 29.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimePon Jul 14, 2008 10:14 pm

hm... mi smo puni kršelja i buha... bili na selu i nakupili svega i svačega... u dva dana sam joj nasla 3 krpelja i 3 buhe...hehe
dobro je naprasila, izčešljala nakon pola dana, okupala sa samponom, izčešljala češljem za buhe i sad me bas zanima kada ce ih opet dobiti...

njoj nista ne pomaze... ni te obglice... jedino da su Srpske nesto bolje...hhh

Ma to sve ovisi o psu i o terenu na kojemu zivi...
Nazad na vrh Ići dole
http://gold-dream.freehostia.com
Kristina
Admin



Broj poruka : 69
Godina : 29
Datum upisa : 18.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeUto Jul 15, 2008 3:21 am

Frontline koristi ali samo sto se tice buva, krpelja ne. Ja iskreno nikada ne bih stavljala tu ogrlicu psu, posebno ne tako mladom psu jer (moja iskustva kažu da) pre svega nije ni efikasna a i šteti dlaci... Takodje ona je i otrovna, te sigurno ni za kožu nije dobra.

A da li si razmišljala o front lineu u spreju? Meni se pokazao daleko boljem od ampule Wink
Nazad na vrh Ići dole
Milica
Admin
Milica


Ženski
Broj poruka : 666
Godina : 32
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 15.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeSub Jul 19, 2008 8:05 pm

Koliko ja znam, otrovne nisu...
Sto se tice dlake, stete joj... ako se ogrlica ne skida uopste...
ja Kiki skidam uvek posle setnje, a stavljam kad sledeci put podjemo u setnju...tako da sigurno ne moze da joj ostane urez u dlaci...
Ne znam kakva su vasa iskustva s tim ogrlicama, ali meni su bas super(ne znam za ostale...ja sam Kiki kupila Trixie ogrlicu) vec 2 nedelje kako je ima nisam joj nasla ni jednu buvu ni krpelja, nadam se da i necu...
Nazad na vrh Ići dole
http://retrieverlovers.niceboard.net
~***croa***~
Peso
~***croa***~


Ženski
Broj poruka : 778
Godina : 29
Lokacija : Gračac/Hrvatska
Datum upisa : 29.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeNed Jul 20, 2008 12:43 am

ja cu opet ponoviti... mojoj croi nema pomoci sto se tice buva i krpelja...ahh
Nazad na vrh Ići dole
http://gold-dream.freehostia.com
Milica
Admin
Milica


Ženski
Broj poruka : 666
Godina : 32
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 15.01.2008

Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitimeNed Jul 20, 2008 4:01 pm

Izgleda da ipak sve zavisi od psa...mada verovatno i od mesta na kom seta... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://retrieverlovers.niceboard.net
Sponsored content





Ogrlice??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlice???   Ogrlice??? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ogrlice???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Retriever lovers :: Psi :: Nega i uzgoj-
Skoči na: