Retriever lovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*Retriever lovers forum*
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ucenje psa da pliva

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
maramara

maramara


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Ucenje psa da pliva Empty
PočaljiNaslov: Ucenje psa da pliva   Ucenje psa da pliva Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 6:54 pm

Osnovna komanda „plivaj"

Plivanje koristi fizičkom razvitku i učvršćivanju organizma psa. Za vreme kupanja on se navikava na vodu, prestaje da je se plaši, a ponekad i samostalno rado ide u vodu. Mi psa ne učimo ustvari da pliva jer kad on jednom dospe u vodu, instinktivno će pokretati udove, zadržavati se na vodi i plivati. Obuka plivanja se svodi na suzbijanje straha od vode.

Privikavanje psa da se ne plaši vode i da slobodno pliva po njoj odvija se za vreme vrućina i u plitkim vodama sa blagim obalama. Psa ne smemo jednostavno baciti u vodu, jer ga takav postupak može uplašiti i samo uvećati njegov strah od vode. Dreser mora da pronađe takav nadražaj koji će psa na-terati da sam uđe u vodu i u njoj ostane neko vreme.

Iskustvo je pokazalo da je najbolji nadražaj za skakanje u vodu, neki predmet s kojim se pas prethodno igrao. Možemo koristiti i sledeći način: dreser ulazi sam u vodu, preplivava na drugu stranu i zove psa da dođe. Plašeći se da ne zaostane za dreserom pas sam ulazi u vodu i pliva za njim.

Jedan od najboljih načina da se pas natera u vodu jeste igranje. Dreser, igrajući se sa psom, neprimetno ulazi u vodu za njim i tu nastavlja da se igra neko vreme, miluje ga i nagrađuje.

Obično će pas posle nekoliko dana potpuno prestati da se boji vode, i kada je izuzetno toplo, sam će poći u nju. Kad prvi put dospe u vodu, pas pliva veoma čudno — kruži na jednom mestu, gubi pravac, ali posle izvesnog vremena počinje normalno da se orijentiše i pliva u potrebnom pravcu.

Pošto se pas navikne da na komandu „plivaj" hrabro ulazi u vodu i slobodno pliva, treba od njega zahtevati da ispunjava i druge zadatke: da iz vode donese bačeni predmet, da hrabro ide preko vodenih prepreka kako bi zadržao begunca itd.

Ako je pas prethodno trčao ne treba mu dozvoliti da odmah uđe u vodu: posle izlaska iz vode psu se mora dozvoliti da se prosuši na suncu.


preuzeto sa
http://www.dog-best.com
Nazad na vrh Ići dole
http://vito-deni.bravehost.com/
~***croa***~
Peso
~***croa***~


Ženski
Broj poruka : 778
Godina : 29
Lokacija : Gračac/Hrvatska
Datum upisa : 29.01.2008

Ucenje psa da pliva Empty
PočaljiNaslov: Re: Ucenje psa da pliva   Ucenje psa da pliva Icon_minitimeSre Jan 30, 2008 1:15 pm

ja svoje dvije cure nisam to morala učiti...retriveri su i ovako ludi za vodom...a lunna je također luda za vodom...njih dvije kada su skupa plivaju ili čak rone...

a croa je što se tiče vode posebna priča...ona mi je neki dan skočila u rijeku i pliva...boli nju briga...a ja se bojala da se ne prehladi, jer dan je bio topao, ali voda je bila dosta hladna...a ona pliva i roni...tako da je bila mokra "od glave do pete"...jednostavno je vodeni pas...
Nazad na vrh Ići dole
http://gold-dream.freehostia.com
 
Ucenje psa da pliva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Retriever lovers :: Psi :: Dresura pasa-
Skoči na: